2019 Renk Trendleri: Dünyanın En Popüler Renklerini Keşfedin

Yeni yılın ufukta seğirmesiyle, önümüzdeki yıl web ve tasarım dünyasında cıvıldayacak cıvık renkler belli oldu.

En Hızlı Popülerleşen Renkler

Birçok sektör için küresel çapta market yeri olan Shutterstock’a göre, 2019 yılında sıcak ve canlı renklertasarım trendlerindeki yerini aynen koruyacaklar.

Bugün Shutterstock, “2019’un En Trend Renkleri” adında yeni bir rapor yayınladı. Raporu oluştururken platformundaki piksel verisi ve görsel indirme istatistiklerinden faydalanıldığını belirten servis, bu raporuyla 2019’un renk karnesine ışık tutmak istiyor.

Shutterstock’un raporuna göre en popüler ve global anlamda geçerliliği baskın 3 renk belirlenmiş. Bu renklerin dışında bölgesel olarak, hangi rengin hangi bölgede daha çok beğenildiği/beğenileceğine ilişkin de ayrıca kilit veriler paylaşılıyor.

Hemen aşağıdaki rapordan görebileceğiniz üzere, bu yılın en trend renkleri UFO Yeşili (#7FFF00)Plastik Pembesi (#FF1493) ve Proton Moru (#8A2BE2) üçlüsü olarak belirlenmiş:

Shutterstock’un verilerinde yerel verilere de yer verildiğinden bahsetmiştim. Bu veriye göreyse Türkiye için en popüler renk mor.

Hazırladıkları rapora ilişkin olarak, Shutterstock’un CMO’su Lou Weiss“Bilinçli olsun ya da olmasın, herhangi bir vesileyle temsil etmeyi seçtiğimiz renkler, moda ya da tasarımdaki güncel eğilimlerden daha fazlasını yansıtır. Bu renkler daha büyük bir kültürel öneme sahiptir.” açıklamasında bulundu.

Shutterstock’un raporuyla yeni yıl gelmeden yeni yılın renk trendleri gelmiş oldu. Peki, Shutterstock’un 2019’da bolca göreceğimizi düşündüğü trend üçlü hakkında sizin söylemek istedikleriniz neler?

Sizce Shutterstock’un raporunda Türkiye için belirtilen mor rengi, önümüzdeki yılın trend renkleri arasında boy gösterebilir mi?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.