İnfografik Yapmanızı Sağlayacak 5 Online Araç

İnfografik Yapmanızı Sağlayacak 5 Online Araç

İnfografik, çeşitli bilgilerin, verilerin ve istatistiklerin eğlenceli şekilde görsele döküldüğü bir tasarım şekli, içerik pazarlamanın önemli silahlarından biri ve benim de kullanmaya bayıldığım ve kendi çapımda uğraştığım bir alan.

Ara ara yaptığım infografikleri nasıl yaptığıma dair sorular alıyorum. Bu işe ilk başladığımda online araçları kullandığımı bilmenizi isterim. Ama zaman içinde yapa yapa ve birçok örneği inceleye inceleye şu an sıfırdan kendim tasarlamaya başladım.

Kendim tasarımın T’sinden anlamam (keza ben de tasarımcı değilim) diyenler için daha önceden kullandığım ve işinize yarayacağını düşündüğüm,infografik yapmanıza olanak sağlayacak online araçları sizlerle paylaşmak istiyorum.

1- Canva

  • Fiyat: Ücretsiz
  • Ücretli özellikler: Canva’da ücretsiz kullanabileceğiniz ikon ve fotoğraflar olduğu gibi bazı ikon ve fotoğraflar da ücretli. Beğendiğiniz fotoğraf ve ikonları tek tek satın alabileceğiniz gibi aylık 9.95 dolardan başlayan çeşitli tekliflerle de Canva’ya üye olabiliyorsunuz.

Twitter, Facebook, Tumblr vb… gibi daha birçok sosyal ağa uygun şablon sağlayan Canva, herhangi bir tasarım bilgisine sahip olmasanız bile çeşitli tasarımlar ve infografik yapmanıza olanak sağlayan güçlü bir online araç.

canva.001


canva.001

2- Venngage

  • Fiyat: Ücretsiz
  • Ücretli özellikler: Aylık 15 dolara ücretsiz özelliklerden yararlanabilirsiniz.

Venngage de Canva’ya benzer özelliklere sahip. Fakat Canva’dan farklı olarak, bir şablon yaratmadan önce rapor, poster, promosyon, sosyal medya veya infografik mi oluşturmak istediğinizi size soruyor ve her bir seçenek için birbirinden farklı alternatiflerle karşınıza çıkıyor.

Venngage.001

3- Piktochart

  • Fiyat: Ücretsiz
  • Ücretli özellikler: Aylık 15 dolardan başlayan planlar.

400’ün üzerinde tamamen özelleştirilebilir infografik şablona sahip online araç, 1000 tane ücretsiz görüntüyü de ücretisiz olarak kullanıcılarına sunuyor. Sıfırdan kendi infografiklerinizi oluşturmanıza da olanak sağlayan Piktochart’ta yapabileceğiniz infografik örneklerinden bazıları aşağıdaki şekilde:

Piktochart.001

4- Easel.ly

  • Fiyat: Ücretsiz
  • Ücretli özellikler: Aylık 3 dolardan başlayan planlar.

900.000 kullanıcıya sahip easel.ly infografikyapımını gerçekten kolaylaştıran bir araç.

Easel.ly.001

5- Visme

  • Fiyat: Ücretsiz
  • Ücretli özellikler: Aylık 7 dolardan başlayan planlar.

Visme sunum, animasyon, afiş ve infografik oluşturmanıza olanak sağlayan yeni bir hizmet. Hatta büyük ihtimalle bu araçtan bahseden ilk kişi de ben olabilirim. Yazmadan önce detaylı inceledim ve gerçekten özellikle premium şablonlarında muhteşem örnekler bulacağınızı söylemek isterim. Bu işe soyunduysanız, visme’ye de göz atmadan geçmeyin derim

 


 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.